Technologie

ČD Cargo jako součást řešení energetické krize

Publikováno: 21. 12. 2022
Autor: Michal Roh
Foto: Foto Daniel Škapura, Zbyněk Lola
logo Sdílet článek

Barevné listí na stromech nebo ranní mlhy byly neklamnými signály, že přišel podzim. Ten přinesl samozřejmě i výrazný pokles teplot – začala topná sezóna. V předchozích letech bychom se nad tím asi příliš nepozastavovali, otočili bychom kohoutky topení a o víc se nestarali. Dnes, i v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině, je situace úplně jiná. Ceny elektrické energie i zemního plynu výrazně vzrostly a ovlivňují jak chod a ekonomiku firem, tak životy každého z nás.

V souvislosti s vysokými cenami plynu se řada tepláren vrací ke spalování hnědého uhlí a také obyvatelé Česka se stále více přiklánějí k tradičním zdrojům energie. Uhlí tak doslova začíná mít cenu zlata. „Zvýšený zájem o přepravu hnědého uhlí evidujeme již od září loňského roku, kdy začal být doslova hlad po elektřině,“ říká Boris Šarman, vedoucí oddělení pevných paliv obchodního úseku ČD Cargo. „Letošní růst přepravy je ale opravdu výrazný. Za prvních deset měsíců roku jsme přepravili 8,6 milionu tun hnědého uhlí, což je o téměř tři miliony tun více než za stejné období loni,“ doplňuje. Objem přeprav tak narostl o přibližně 50 %, a to i u drobného tříděného uhlí pro maloobchod. „K transportu po železnici se vrátila celá řada menších uhelných skladů, stávající zákazníci také navyšují své objemy. Převedeno do řeči čísel to znamená téměř 150 tisíc tun tříděného uhlí navíc,“ uzavírá Boris Šarman.

Spolehlivá železnice

K přepravě po železnici se po 15 letech vrátily například Uhelné sklady Jihlava, které disponují vlastní vlečkou, odbočující ze stanice Jihlava město. Určitou zajímavost představuje v Jihlavě způsob vykládky. Je tu nadzemní most, po kterém vede vlečková kolej. Z vozů se tak uhlí vysype přímo do jednotlivých zásobníků. „Máme železniční vlečku, objednám uhlí a přivezou mi ho vagonem. Tento způsob se několik let nepraktikoval, ale nechali jsme vlečku zprovoznit a začali ji používat, abychom měli uhlí pro zákazníky, protože kamionem to jezdilo špatně,“ říká Jan Anděl z Uhelných skladů Jihlava a dodává: „Preferuji přepravu po železnici, protože se tak přepraví víc zboží.“
Dlouholetým zákazníkem jsou uhelné sklady Havelka.cz v Křinci. Sem letos společnost ČD Cargo přepravila přes pět tisíc tun paliva. Dle slov Jiřího Havelky, šéfa stejnojmenné firmy, funguje transport hnědého uhlí po železnici výborně. „Všechno plánujeme a objednáváme dlouhodobě dopředu. To je klíč k úspěšné spolupráci s ČD Cargo. Tím pádem se nedostáváme do stresu, že něco chceme teď hned. Na to železnice není a nikdy nebyla,“ zdůrazňuje s tím, že firma má postavené roční, čtvrtletní a měsíční plány. „Hodně lidí nyní nadává a řve, ale my si nemůžeme stěžovat,“ komentuje současnou vypjatou situaci na trhu s pevnými palivy. Podotýká také, že určité množství zboží mají naskladněno z letních měsíců, kdy poptávka nebyla tak velká. Zajímavá je jistě také přeprava uhlí do Straškova, kam pravidelné nákladní vlaky nejezdí.

Elektrárny a teplárny

Velkým úkolem je zajištění plnulých dodávek hnědého uhlí do elektráren a tepláren. „Přijali jsme řadu opatření, abychom tento náročný úkol splnili,“ říká předseda představenstva ČD Cargo Tomáš Tóth a hned také opatření konkretizuje: „Jsme v každodenním kontaktu jak s producenty uhlí, tak s elektrárnami a teplárnami. Snažíme se skloubit jejich požadavky s našimi možnostmi. Změnili jsme způsob nasazení lokomotiv na uhelné vlaky, oblast Ústecka jsme personálně posílili strojvedoucími. Také opravy vozů na přepravu uhlí mají prioritu.“

ČD Cargo zajišťuje dovoz uhlí téměř pro všechny významnější energetické producenty. Jedním z nich je i Teplárna České Budějovice, a. s.  „Od ledna do konce října nám dovezli ze Sokolovska více než 200 tisíc tun hnědého uhlí, což oproti loňskému roku představuje mírný nárůst,“ říká Václav Král, předseda představenstva zmíněné firmy, a doplňuje: „V ČD Cargo máme tradičně silného partnera, který dokáže flexibilně reagovat na naše přepravní požadavky. Počítáme s ním i do budoucna – při obsluze našeho zařízení na energetické využívání odpadů (ZEVO), které připravujeme v lokalitě Vráto.“ Nutno dodat, že v Českých Budějovicích zajišťuje ČD Cargo obsluhu vleček obou lokalit městské teplárny. ČD Cargo je prostě součástí řešení energetické krize. Disponuje také největší flotilou vozů pro přepravu uhlí v Česku. Podstatně zvýšené dodávky je schopné plnit i přesto, že na řadě tratí probíhají rozsáhlé výluky.

O společnosti

ČD Cargo, a.s., je největší tuzemský železniční nákladní dopravce a ročním objemem přeprav okolo 60 mil. tun zboží patří k největším dopravcům v rámci Evropské unie.

Disponuje parkem téměř 700 lokomotiv, včetně nejmodernějších interoperabilních strojů Vectron a TRAXX. Zákazníci ČD Cargo mohou využívat přibližně 20 tisíc nákladních vozů různých řad.

Prostřednictvím poboček a dceřiných společností je ČD Cargo držitelem licence k provozování nákladní dopravy již v sedmi evropských zemích.

K prioritám ČD Cargo v současné době patří zásobování elektráren a tepláren hnědým uhlím

Přeprava uhlí do Dvora Králové nad Labem.


reklama

https://www.qatarairways.com/en-cz/homepage.html https://www.qatarairways.com/en-cz/homepage.html https://www.qatarairways.com/en-cz/homepage.html

Mohlo by vás zajímat

Více článků