Rozhovory

Silvia Lakatošová: Krásna žena je tá, ktorá krásu vyžaruje hlavne zvnútra

Publikováno: 13. 4. 2023
Autor: Šárka Jansová
Foto: archiv Silvie Lakatošové
logo Sdílet článek

Silvia Lakatošová se stala v roce 1993 miss bývalého Československa a o rok později se na Miss Universe umístila na 4. místě. Dneska je sama ředitelkou Miss Universe a z New Orleansu, kde se letos světová soutěž konala, si přivezla spoustu zážitků.

Jak vzpomínáte na rok 1993, kdy jste se stala miss?
Bol to obrovský zážitok. Dodnes si spomínam, ako som v detvianskom kroji tancovala so svojím partnerom z Lúčnice. Ten úžasný aplaus! A moment, na ktorý nikdy nezabudnem, keď pri vyhlásení výsledkov v Grandhoteli Pupp v Karlových Varoch, kde sa konalo finále Miss Československo, povedali moje meno. Ďakovala som Bohu, rodičom, za život.

Určitě vám to změnilo život. Co vám vítězství dalo, a co třeba vzalo?
Totálne sa mi zmenil život. Osud to tak zariadil. Nasledovalo svetové finále Miss Universe na Filipínach. Strávila som tam mesiac spolu s delegátkami z celého sveta. Po vyhlásení semifinálovej TOP 10 som ani nedýchala. A to som ešte netušila, že po interview s porotou postúpim do finále a skončím štvrtá. Bola som hrdá, že som reprezentovala a zviditeľnila Slovensko. Priamy prenos z finále sledovalo asi 1,5 miliardy ľudí po celom svete. Úžasná skúsenosť, z ktorej čerpám dodnes a odovzdávam ďalej. No a definitívne to rozhodlo, že môj život pôjde týmto smerom. Stala som sa národnou riaditeľkou Miss Universe a od roku 1999 organizujem národné finále Miss Universe Slovakia. A čo mi to vzalo? Absolútne nič!

Jste stále nádherná žena. Jak o sebe pečujete? Dbáte na zdravý životní styl?
Ďakujem. Viete, mám zodpovednosť voči ženám aj voči sebe samej. Musím, ale hlavne chcem vyzerať k svetu, preto na sebe makám. Bez toho to nejde. Celý život som bola naučená hýbať sa. Takže pohyb, šport je mojou súčasťou. Stačí štyridsaťminútová „rýchla“ prechádzka aspoň 3-krát do týždňa. Ja milujem bike-spinning, je to skvelé kardio a okrem toho úžasné na kondičku a „vyčistenie“ hlavy.

Co byste ženám po čtyřicítce a třeba i po padesátce doporučila? Jakých estetických úprav v kosmetických salonech se nemusí bát?
Najdôležitejšie je, že vždy idem spať s čistou pleťou! To je najjednoduchšia a zároveň najdôležitejšia zásada. Jasné, že používam rôzne séra, krémy vhodné na moju pleť. Veľmi dôležitá je masáž, hlavne tváre, ale aj celého tela, aspoň raz týždenne. Mne osobne estetické zákroky neprekážajú, naopak, ak majú žene dodať sebavedomie, tak prečo nie. Potom je už len otázkou, do akej miery. A hlavne, starnutie s gráciou nie je vôbec zlé.

S manželem Pavlem Chovancem tvoříte stabilní pár, to není v šoubyznysu úplně pravidlem...
Sme spolu takmer tridsať rokov. Pali je pre mňa muž, ktorý presne vie, aká som. Pozná ma od mojich dvadsiatich rokov. Presne vie, kedy sa ako cítim, čo ma trápi, a čo je najdôležitejšie, vždy je pri mne. Je to muž, ktorý si zaslúži Nobelovu cenu za život so mnou. Milujem jeho smiech a hlavne, že ma vie vždy rozosmiať.

Jste také maminkou dvou dětí.
Jednoducho, deti sú mojou súčasťou. Vždy boli so mnou. Brávala som ich od malička všade so sebou, či na pracovné cesty, či na svetové súťaže, všade. Valentínka bude mať deväť rokov. Je to naše srdiečko, ktoré mi kedykoľvek povie, že ma miluje, že si ma vybralo za maminku, že je šťastná, že sa mohla narodiť do našej rodiny. Christian bude mať sedemnásť. Je úžasný brat aj syn. Hocikedy ma pošle z kuchyne preč, že pripraví večeru sám. Varí excelentne! Jeho najväčšou vášňou, už od detstva, sú však zvieratá. Chová morčatá, kanáriky, andulky a sliepky. Je to mladý chovateľ. Jeho srdcovkou sú ryby. Keď sme boli naposledy v Chorvátsku, ulovil svoje osobné rekordy kaprov. Každý deň ďakujem pánu Bohu, že som maminou takých úžasných stvorení.

Jak jste si užila letošní světovou soutěž v New Orleansu?
Finále bolo veľkolepé. Skvelá muzika, veď kde inde na svete ako v mekke hudobného sveta, rodisku Louisa Armstronga. Výber dievčat, ktoré postúpili do TOP 16, ma aj prekvapil. Čakala som viac delegátok z Európy.

Co vás ještě překvapilo nebo potěšilo?
Zmenil sa svet, doba sa stala digitálnou, onlajnovou. A to dodáva iný rozmer súťažiam všeobecne. Svetové finále je vlastne akousi olympiádou ženskej krásy. Som hrdá, že som už 24 rokov jej súčasťou.

Změnily se za tu dobu, co se Miss Universe věnujete, požadavky na dívky, které se do soutěže přihlásí?
Krásna žena je krásnou, či sa píše rok 1993, alebo 2023. Dnešné mladé ženy sú sebavedomé, vedia, čo chcú. Pre mňa stále platí, že krásna žena je tá, ktorá krásu vyžaruje hlavne zvnútra.

CV BOX
Silvia Lakatošová (narodila se 7. května 1973 v Bratislavě) se před 30 lety, v dubnu 1993, stala poslední Miss Československa. O rok později skončila v Manile čtvrtá na světové Miss Universe. Od roku 1999 je ředitelkou Miss Universe pro Slovensko.
Na postu národní ředitelky Miss Universe vlastně pracovala dlouhá léta i pro Donalda Trumpa. Ten byl totiž od roku 1996 až do svého zvolení prezidentem majitelem této soutěže. Také se s ním několikrát setkala a v roce 2003 přijala i pozvání do jeho sídla na 5th Avenue. V témže roce se také stala tváří brazilské fotbalové reprezentace.
Je majitelkou vlastní eventové agentury In Agency, která pořádá společenské akce pro nejprestižnější domácí i zahraniční společnosti, módní přehlídky, produkuje filmová a televizní díla, dokumenty i živé přenosy.
Je vdaná, s manželem Pavlem Chovancem, moderátorem, producentem a režisérem, mají syna Christiana (16) a dceru Valentinu (8).

Silvia s rodinou

Mohlo by vás zajímat

Více článků